[Aplikacja] LPG Kalkulator – czyli jak walczyć z cenami paliw

Gdy w baku robi się pusto, aż strach jechać na stację. Ceny z dnia na dzień rosną w zastraszającym tempie. Benzyna dobija już do 6zł za litr, ropa natomiast jest jeszcze droższa. Co robić w takiej sytuacji? Jak można obniżyć koszty jazdy samochodem? Jedynym wyjściem może być często instalacja gazowa. Tylko jej montaż wiąże się przeważnie z kosztami i osoby które mało jeżdżą, a ich samochód mało pali, nie zawsze dzięki temu rozwiązaniu zaoszczędzą. Oczywiście wszystko można sobie obliczyć, a z pomocą w wykonaniu tego zadania przychodzi nam aplikacja z Android Market.

Mowa tutaj o LPG Kalkulator – kalkulatorze dzięki któremu obliczymy po jakim czasie zwróci się nam koszt instalacji gazowej. Oprócz standardowych danych takich jak cena LPG, benzyny oraz instalacji gazowej, kalkulator uwzględnia takie czynniki jak wzrost ceny przeglądu technicznego pojazdu przy założonej instalacji LPG, zwiększone zużycie świec zapłonowych, koszty filtrów fazy ciekłej i lotnej, ewentualne koszty przeglądu instalacji LPG oraz naprawdę wiele innych. Ręcznie chyba nikomu nie chciałoby się tego wszystkiego liczyć lub z pewnością nie byłoby to takie proste.

Interfejs jest bardzo prosty. Aplikacja spełnia swoje zadanie. Jedyne wymagania to posiadanie smartfona z Androidemw wersji 1.5-3.2. Aplikacja niestety na razie nie wspiera systemu w wersji 4.0 Ice Cream Sandwich. Szkoda, że aplikacja jest w pewnym sensie „jednorazowa”. Ktoś raz coś policzy i ją najpewniej odinstaluje. Autor przez to nie zbije na niej fortuny, a szkoda bo jakby nie patrzeć LPG Kalkulator jest bardzo pomocny w dzisiejszej sytuacji cen na stacjach paliw.