Zagadnienie to komplikuje się wówczas, gdy wśród rozkazów programów pojawiają się operacje wprowadzania i wyprowadzania informacji. Operacje te angażują odpowiednie urządzenia wejścia i wyjścia komputera, które działają znacznie wolniej niż elektroniczne układy procesora. Oznacza to, że pewna część czasu pracy procesora na rzecz danego programu zastanie stracona, albowiem szybki procesor będzie musiał czekać na wykonanie zainicjowanej operacji przez znacznie wolniejsze urządzenie wejścia-wyjścia. Sytuacja ta wpływa na obnieżenie się parametrów eksploatacyjnych systemu liczącego. W celu zniwelowania niekorzystnego wpływu różnicy szybkości działania procesora i urządzeń wejścia-wyjścia do jednostek centralnych komputerów zostały dołączone specjalne zespoły do wprowadzania i koordynowania transmisji między wymienionymi elementami. Zespoły te są zwane kanałami.Współczesne komputery mają wiele procesorów i kanałów, które pracują współbieżnie. Wśród różnych kanałów, w jakie wyposażone są komputery, wyróżniamy selektorowe i multipliksorowe. Podzałten wynika z liczby równocześnie prowadzonych przez nie transmisji. Np. dla kanałów selektorowych liczba ta równa jest 1, a dla multi- pleksorowych – większa.
Losowe wpisy:
Foreshadow, czyli kolejny problem Intela po Meltdown i Spectre
Analitycy i technicy mogą spoglądać na rok 2018 jako rok wadliwych chipów komputerowych. Dzieje się tak dlatego, ponieważ dwie luki w zabezpieczeniach znane szerzej jako Spectre i Meltdown pozwoliły potencjalnym infiltratorom odczytać poufne dane...
Jak dodać kod śledzenia Google Analytics
Aby utworzyć konto Google Analytics, po pierwsze musimy się zarejestrować w Google na stronie Google Analytics. W tym celu w prawym górnym rogu ekranu wybieramy przycisk utwórz konto:
Podajemy swój email (bądź tworzymy nowy) i...