Obok podziału kanałów na podstawie liczby równocześnie prowadzonych transmisji można także klasyfikować je według stopnia ich automatyczności. Wtedy wyróżnia się kanały w pełni automatyczne, o bezpośrednim dostępie do pamięci operacyjnej, oraz kanały o częściowej autonomii. Z punktu widzenia pamięci operacyjnej kanały w pełni automatyczne i procesory niczym się nie różnią. W systemie wejścia-wyjścia ważną rolę odgrywają jednostki sterujące urządzeń zewnętrznych komputera. Spełniają one wszystkie funkcje logiczne niezbędne do wysterowania urządzeń, na podstawie sygnałów wysyłanych przez kanał. Zadaniem tych jednostek jest także dopasowanie wspomnianych urządzeń do standardów obowiązujących przy współpracy z kanałem. Do wielu jednostek sterujących można dołączyć po kilka urządzeń zewnętrznych. Jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że kanały mogą obsługiwać do kilkunastu jednostek sterujących, a w systemach liczących zazwyczaj jest kilka kanałów różnego typu, to staje się jasne, że systemy liczące mogą obsługiwać równocześnie znaczną liczbę użytkowników.
Losowe wpisy:
Android P – Pie, czyli ciasto. Kompletne FAQ
Wersja Android 9 Pie jest pełna wielu nowych funkcji i smaków. To szczegółowe (i oczywiście chrupiące) FAQ zawiera wszystko, co musisz wiedzieć o nowym systemie mobilnym od Google.
Po miesiącach oczekiwań na Androida, mamy wreszcie...
Cisco Express Catalyst 500 Series – jak przywrócić do ustawień fabrycznych?
Przywracanie do ustawień fabrycznych z poziomu GUI jest proste. Ale co zrobić w sytuacji, gdy nie mamy dostępu do GUI Device Manager’a, mało tego – nie znamy adresu IP switch’a? Odpowiedź w poniższym artykule.
1....