Po przedstawieniu nam najciekawszych funkcji, wreszcie nadeszła ta chwila. Chwila, kiedy to wreszcie mogłem dotknąć, pomacać, przytulić nowego Galaxy. Muszę przyznać, że od razu zrobił na mnie duże wrażenie. Był on bardzo lekki, idealnie leżał w dłoni, a mimo dużego rozmiaru ekranu, używało się go bardzo wygodnie. I mówi to osoba o niezbyt dużych rączkach. Bez problemu byłem w stanie sięgnąć po górną belkę, z czym w innych smartfonach miałem czasami problemy. Pierwsze co się najbardziej rzuca w oczy to oczywiście ekran: duży, świetny. Szczerze mówiąc zawsze byłem sceptycznie nastawiony do AMOLEDów, gdyż nie do końca dobrze odwzorowywały one barwy. Po prostu je przejaskrawiały. W tym przypadku bardzo mi się to spodobało. Tapety inspirowane „naturą”, o których mówił prezentujący, po prostu świetnie wyglądają na tego typu ekranach.

Przejdźmy dalej. Android na Samsungu Galaxy S III to jedyny Android, który w kategorii prędkości i płynności działania mógłby stanąć w szranki z iPhone’ami oraz Windows Phone’ami. Działa on po prostu „megaszybko”, lecz nie ma się czemu dziwić, kiedy się spojrzy na to co kryje on pod maską. Tak jak zawsze byłem zagorzałym przeciwnikiem TouchWiza, tak do tego wgranego na nowego Galaxy, nic a nic nie mam. Co prawda nadal nie jest on za piękny, ale ogrom nowych funkcji i usprawnień sprawił, że postanowiłem jeszcze raz przeprosić się z TouchWizem i dać mu ostatnią szansę.

Po zakończeniu tej „właściwej” prezentacji postanowiłem już opuścić Starą Pomarańczarnię, gdyż była już późna godzina, a grzeczne dzieci o tej godzinie już dawno powinny leżeć w łóżku. Jak się potem dowiedziałem zrobiłem duży błąd. Po moim wyjściu na scenę wkroczył zespół Me, Myself & I, a Samsunga Galaxy S III postanowił zobaczyć również Hardkorowy Koksu. Więc mówiąc krótko: straciłem najlepsze. 😉

„Bankiet” zorganizowany przez Samsunga bardzo mi się podobał, lecz uważam, że zdecydowanie za mało czasu zostało poświęcone na samego Galaxy, a zbyt dużo na popijanie drinków i rozrywki. To odwieczny błąd popełniany przez Samsunga. Z tego co słyszałem dokładnie tak samo było rok temu.

Galaxy S III będzie dostępny od jutra w sprzedaży w dwóch wersjach kolorystycznych: biały oraz niebieski i w trzech wariantach: 16, 32, 64GB.