Aparat z matrycą 8Mpix robi wspaniałe zdjęcia przy normalnym oświetleniu. Problem jednak pojawia się w przypadku zdjęć robionych nocą, występuje wtedy dość duże ziarno, nie pomaga nawet dioda doświetlająca LED. Fotografie są bardzo podobne do tych wykonywanych przez SGS II, ze wskazaniem na Note. Nagrywane wideo w jakości 1080p też jest dobre, szczególnie dzięki dobremu mikrofonowi.

Przy tak dobrych parametrach konstrukcja pobiera dużo prądu i monstrualna bateria o pojemności 2500 mAh wystarcza na mniej więcej 7h godzin ciągłego, naprawdę ciągłego i intensywnego używania telefonu. Gdy nie przeglądamy cały czas internetu lub oglądamy filmów, to bateria wytrzymuje cały dzień, a rano może czasami zostać nawet 30 % akumulatora, co jest świetnym wynikiem.

To nie tablet ani nie smartfon, to po prostu nowa jakość, nowa kategoria urządzeń. Czy jest to telefon idealny? Oczywiście, że tak, ale nie dla każdego. Musimy wiedzieć czego oczekujemy od smartfona. W tym wypadku to właśnie duży ekran i bardzo dobra specyfikacja techniczna sprawiają, iż to urządzenie jest wyjątkowe. Lepiej jednak dwa razy się zastanowić, czy potrzebujemy tak dużej powierzchni roboczej. A dla nie do końca zdecydowanych mała rada – jeśli podczas użytkowania swojego smartfonu w czasie na przykład pracy, marzycie o ciepłym domu i wygodnie ułożonym tablecie na kolanach, no to Note został stworzony po prostu dla Was.