Centra handlowe nie są już dzisiaj czymś niezwykłym, gdyż występują one bardzo licznie w polskich miastach. Na początku centra handlowe powstawały jedynie w największych ośrodkach miejskich. Obecnie można je spotkać nawet w całkiem małych miastach. Wszędzie jednak gdzie zostaną wybudowane nie narzekają na brak odwiedzających. Klasyczne centrum handlowe to duży nowoczesny obiekt, gdzie z reguły mieści się kilkaset stoisk handlowych, a oprócz tego można zrobić zakupy w dużym supermarkecie, w delikatesach, w markecie budowlanym albo elektronicznym.

Centra handlowe to miejsca eleganckie, o nowoczesnej architekturze. Są one zaprojektowane bardzo dokładnie pod kątem tego, aby klienci czuli się tu dobrze i spędzali jak najwięcej czasu na zakupach. Jest sprawą oczywistą że chodzi tutaj przede wszystkim o to, aby klienci zostawili w centrum handlowym jak najwięcej pieniędzy. Tym co przyciąga klientów są piękne wnętrza, wygoda robienia zakupów, a także możliwość odwiedzenia stoisk wielu znakomitych światowych producentów w jednym miejscu. Centrum handlowe stanowi swego rodzaju namiastkę luksusu. Każdy może przyjść i chociaż pooglądać bardzo drogie i unikalne przedmioty. Oczywiście nie każdego stać na zakupy w niektórych stoiskach, ale samo spędzanie czasu w centrum handlowym poprawia humor.

Najwięcej klientów zwykle można znaleźć na takich stoiskach jak: perfumeria, odzież, obuwie, a także biżuteria i bielizna. Na brak klientów nie może także narzekać żaden sklep sprzedający markowe zegarki. Szczególną popularnością cieszą się zegarki Seiko. Japońska jakość i precyzja są wszystkim dobrze znane, nie dziwi więc fakt, że klienci często pytają o wybrany Seiko zegarek. Na stoiskach w centrum handlowym zatrudnia się najlepszych sprzedawców, dlatego jeśli klient zapyta o zegarki damskie Seiko czy Seiko zegarki męskie kompetentny sprzedawca z pewnością pomoże wybrać coś odpowiedniego. Na takich stoiskach od czasu do czasu organizowane są także promocje i wtedy można kupić na przykład zegarek damski Seiko w dużo niższej cenie niż zwykle.