[Gra] Skoki 2012 – definitywnie najlepsza pozycja w swojej kategorii

Znacie powiedzenie „Polak potrafi”? Najlepszym jego potwierdzeniem jest gra Skoki 2012 (Ski Jumping 2012) autorstwa polskiego studia Vivid Games Ltd., które zajmuje się produkcją gier na różne platformy. Szczerze mówiąc przypadnie ona do gustu każdemu – fanom oraz osobom w ogóle nie interesujących się zimową dyscypliną sportową jaką są skoki narciarskie. Skoki 2012 wymagają od gracza zręczności i wyczucia, a to cecha charakteryzująca większość gier jakie odniosły sukces na urządzeniach mobilnych.

Słowem wstępu zaznaczę, że od razu po instalacji gry zmieniłem w ustawieniach opcje dotyczące sterowania tak, aby odbywało się ono za pomocą przechylania telefonu, a nie przycisków umieszczonych na ekranie. W mojej opinii jest to dużo wygodniejsza, efektywniejsza i wymagająca opcja. Do naszej dyspozycji oddane zostało dwadzieścia rzeczywiście istniejących skoczni. Są one nawet podobne pod względem wyglądu do swoich realnych odpowiedników. Na pochwałę zasługuje tryb rozgrywki wieloosobowej. Wszelkie nasze osiągnięcia umieszczane są w światowych rankingach, dlatego też możemy porównywać swoje rekordy z innymi.

Sama rozgrywka jest ciekawa i wymaga zręczności. Wpierw musimy wyczekać odpowiedniego wiatru. Następnie musimy utrzymać zawodnika w odpowiedniej pozycji w czasie rozbiegu, aby potem w odpowiednim momencie wybić się w powietrze. Potem pozostaje nam przyjąć prawidłową pozycję w czasie lotu, aby wylądować jak najdalej. Spore wrażenie robi grafika, która stoi na naprawdę wysokim poziomie. Szczerze mówiąc brakuje mi komentarza w języku polskim. Byłby to z pewnością miły dodatek dla naszych uszu. Interfejsowi użytkownika nie mam wiele do zarzucenia. Jedynym mankamentem są trochę za małe przyciski w menu, aczkolwiek nie sprawiają one większych problemów. Po prostu mogło być lepiej.

Podsumowując Skoki 2012 to definitywnie najlepsza pozycja w swojej kategorii. Dodatkowo możemy czuć się dumni, że taki tytuł można przypisać polskiemu studiu deweloperskiemu. Gra jest wciągająca i sprawi szczególną frajdę osobom, które uwielbiają bić kolejne to rekordy. Warto wspomnieć, że wersja pełna kosztuje niecałe 4zł, a w Android Market dostępna jest również wersja Demo, która z pewnością zachęci do zakupu. Pod spodem linki do obu wersji.