Firma Huawei kojarzy się głównie ze sprzętem telekomunikacyjnym, lecz nie konieczne z telefonami w swojej najczystszej postaci. Smartfony tego producenta nigdy nie zrobiły większego zamieszania na naszym rynku. Ostatnio o Huawei głośno było przy okazji akcji Testuj Smartfona, którą organizował jeden ze znanych w Polsce operatorów sieci komórkowej. Był to model U8500, który okazał się totalną klęską dla chińskiej korporacji z Shenzhen, głównie przez marną wydajność jaką mógł zaoferować użytkownikowi. Czy model U8860 sygnowany nazwą Honor odbuduje wizerunek Huawei na rynku smartfonów?

Opakowanie i zawartość zestawu

Huawei Honor sprzedawany jest w niewielkim pudełku podobnym do tych, w jakich sprzedawane są telefony Apple czy Samsunga. Na jego froncie widnieje zdjęcie urządzenia wraz z pełną jego nazwą i standardem sieci GSM, z którym współgra (w tym przypadku WCDMA). Spód pudełka jest miejscem na podstawowe informacje na temat urządzenia, z których dowiadujemy się o tym, że telefon pracuje pod kontrolą Androida w wersji 2.3 oraz o typie zainstalowanego procesora, wielkości ekranu, wyposażeniu U8860 w żyroskop czy obsłudze Flasha itd.

Oprócz oczywistej zawartości pudełka – telefonu i baterii, od producenta otrzymujemy również ładowarkę sieciową wraz z odłączanym przewodem USB służącym również do komunikacji z komputerem PC oraz zestaw słuchawkowy typu “pchełki” z wbudowanym mikrofonem i przyciskiem do odbierania połączeń głosowych. Zdziwiłem się brakiem instrukcji obsługi smartfonu, jednak może być to podyktowane tym, że ten konkretny model przeznaczony jest do testów prasowych.
Specyfikacja sprzętowa

Honor napędzany jest przez jednordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon o częstotliwości 1,4GHz. Wspomaga go układ graficzny Adreno 205 oraz 512 MB pamięci RAM. Użytkownikowi udostępniono 4 GB wbudowanej przestrzeni dyskowej wraz z możliwością jej rozszerzenia poprzez slot na karty microSD. Oczywiście urządzenie zostało wyposażone również w Bluetooth 2.1, WiFi w standardzie b/g/n, DLNA, GPS i moduł radia FM. Standardowo nad wszystkim piecze sprawuje system Android w wersji 2.3.6.