Student posiada pewne przywileje w wielu dziedzinach, tak jest również w przypadku bankowości, a konkretnie specjalnie stworzonej dla niego oferty, która zawiera konto dla studenta.
Studenci coraz częściej są niezależni finansowo. Pracują, dorabiają, dostają stypendia, opłacają studia i rachunki, dlatego posiadanie konta bankowego jest niezbędne.
Konto studenckie powinno być dostosowane do jego potrzeb, być tanie, czyli minimalizować koszty za jego prowadzenie i transakcje.
Prócz konta dla studenta student posiada także przywilej korzystania z kredytu studenckiego – również na korzystniejszych warunkach niż reszta społeczeństwa. Dowiedz się, który kredyt będzie dla Ciebie najkorzystniejszy, kredyt studencki czy zwykły kredyt gotówkowy.
Interes w koncie dla studenta ma również bank kredyt studencki. Żacy bardzo często zwracają uwagę na lepsze traktowanie, dlatego jeśli już za młodu przekonają się do banku, to w przyszłości istnieje większe prawdopodobieństwo, że pozostaną w danym banku i będą korzystać z jego ofert.