[MWC 2012] Samsung Galaxy Note 10.1 – nowy i duży notatnik

Smartfon Galaxy Note to naprawdę dobre urządzenie. Czy zatem dziesięciocalowy tablet, a jednocześnie nowy członek tejże rodziny, będzie równie dobry? W mojej opinii zdecydowanie tak. Samsung Galaxy Note 10.1, bo o nim mowa, został oficjalnie zaprezentowany na tegorocznych targach MWC. Mimo, że jego specyfikacja techniczna jest bardzo zbliżona do „małego” 5 calowego braciszka, to nadal prezentuje się ciekawie.

W środku tabletu znajduje się dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,4GHz. Nie podano nigdzie oficjalnie jakiego producenta, ale przypuszczamy, że może być to ten sam Exynos, który został zastosowany w pierwszym Note. Oczywiście jak na członka rodziny „notatników” przystało, nowy tablet wyposażony jest w rysik S Pen, którego możliwości są naprawdę spore. Więcej o nich dowiecie się z recenzji samego Samsunga Galaxy Note, która zostanie niedługo opublikowana na łamach naszego serwisu. Dziesięciocalowy ekran jest identyczny do tego umieszczonego w modelu Galaxy Tab 2 10.1 – innymi słowy nic specjalnego. Z tyłu obudowy znajduje się 3Mpix aparat, natomiast z przodu kamerka aż 2Mpix służąca do rozmów wideo. W standardzie urządzenie posiada moduł 3G, aczkolwiek nadal nie jest klarowne, czy możliwe jest wykonywanie połączeń głosowych poprzez sieć GSM. Tablet będzie dostępny w trzech wersjach różniących się pojemnością pamięci wewnętrznej – 16GB, 32GB i 64GB.

Oczywiście Galaxy Note 10.1 od samego początku sprzedawany będzie z Androidem 4.0 na pokładzie. Co ciekawe preinstalowane zostały na nim dwie aplikacje od Adobe – Photoshop Touch i Ideas, które w pełni wspierają technologię S Pen. Szczerze mówiąc jest to spora gratka, bo w Android Market obie kosztują łącznie 62zł.

Uważam, że największy Galaxy Note odniesie większy sukces rynkowy niż opisywany wczoraj Galaxy Tab 2. Posiada on lepszą specyfikację oraz dodatkowe i bardzo przydatne funkcje tj. rysik S Pen. Ciekaw jestem również ceny tego urządzenia, bo póki co producent niestety poskąpił informacji na ten temat. Szykuje się naprawdę ciekawy tablet, już zacieram ręce. Poniżej znajduje się filmik hands-on z serwisu Android Police.