Oficjalna aplikacja Wikipedii trafiła do Android Market

Papierowej wersji encyklopedii nie widzieliście zapewne od lat. Wszystko przez wpływ Wikipedii na nasze życie. Po co przekopywać setki stron w poszukiwaniu definicji jednej rzeczy skoro można to samo znaleźć w kilka sekund, po prostu wpisując nazwę w wyszukiwarkę? Wikipedia niemal pogrzebała papierowe odpowiedniki.

Do tej pory oficjalnie można było z Wikipedii korzystać jedynie poprzez wersję webową (dużą dostosowaną do komputerów osobistych, bądź tą mobilną, skierowaną smartfonom). Oczywiście wersja portalu mobilna nie jest najwygodniejszą formą dostępu do informacji. Właśnie dlatego jakiś czas temu powstała oficjalna aplikacja dla urządzeń z systemem iOS. Użytkownicy Androida byli nieco zawiedzieni, że muszą czekać na oficjalną, bądź korzystać z nieoficjalnych zamienników. Całe szczęście nareszcie doczekaliśmy się oficjalnej odsłony.

Aplikacja – co jasne – pozwala przeglądać zasoby Wikipedii, czyli nieco ponad 20milionów tekstów w 280 językach. Ciekawą cechą jest możliwość zapisania wybranych artykułów do pamięci telefonu. Artykułem można podzielić się ze znajomymi dzięki funkcji Udostępnij.

Uczniowie już zacierają ręce, bo ściąganie na sprawdzianach nigdy nie było przyjemniejsze 🙂