Pireneje rajem fascynatów zbierania minerałów!

Współczesny świat oferuje nam nieograniczone możliwości rozwijania własnych pasji i podróżowania. W naszej naturze leży ciągłe poszerzanie własnych horyzontów i większość z nas ciągle eksperymentuje z nowymi hobby. Jedną z bardziej interesujących i przydatnych pasji jest kolekcjonowanie minerałów, których skarbnicą są najczęściej łańcuchy górskie. Warto więc połączyć przyjemne z pożytecznym i w wolnym czasie wyjechać chociaż na trochę w góry, by wypocząć, a także wzbogacić nieco naszą kolekcję.

Z praktycznego punktu widzenia najlepiej wybrać obszar górski mniej uczęszczany i mniej skażony współczesną cywilizacją. W Europie takim idealnym miejscem dla pasjonatów mineralogii są Pireneje. Ten niesamowity łańcuch górski leżący na krańcu europy i oddzielający od niej Półwysep Iberyjski obfituje w piękne okazy, które wzbogacą naszą kolekcję. Poszukujesz malachitu, azurytu, claraitu czy theisytu? Zaplanuj sobie wolne, kup bilet i odkryj bogactwa naturalne Pirenejów!

frazy kluczowe: Pireneje kolejka wąskotorowa, Pireneje orientalne, Pireneje w maju, Pireneje wyprawa, Pireneje z lotu ptaka, wyprawa w Pireneje