Prowadzenie biznesu nie jest łatwym zadaniem. Często zdarza się tak, że potrzebujemy pieniędzy na jego dalsze funkcjonowanie i przeznaczamy na to nasze prywatne pieniądze, oszczędności. Zaczyna nam więc czasami brakować na codzienne wydatki i życie. Wtedy zaczynamy poszukiwać źródła, z którego moglibyśmy otrzymać pieniądze.
Jeśli nie są to zbyt duże kwoty pieniędzy, to szukamy wśród instytucji pozabankowych, ponieważ otrzymanie w nich pożyczki jest naprawdę łatwe. Jest to proces znacznie łatwiejszy i krótszy niż uzyskanie pieniędzy z banku. Jaka jest jednak różnica? Nic nie jest przecież za darmo, a skoro jest łatwiej w tego typu instytucjach pozabankowych, to muszą być jakieś haczyki. Otóż jak najbardziej są.
Przede wszystkim oprocentowanie takiej pożyczki jest bardzo wysokie. Pieniądze w takich instytucjach zazwyczaj pożycza się na dosłownie kilka dni, tygodni. Pożyczka na dowód to jest to, co przyciąga to instytucji pozabankowych, ponieważ nie wymagają one od nas żadnych zaświadczeń na temat dochodów.