Jeśli potrzebujesz gotówki możesz skorzystać z kredytu gotówkowego. Decydując się na kredyt gotówkowy musimy jednak podać jego przeznaczenie. Jeśli gotówka jest nam potrzebna szybko możemy zastanowić się nad pożyczka gotówkową, która nie wymaga wielu formalności i podawania przeznaczenia, na jaki oddamy gotówkę.

Podstawowymi różnicami pomiędzy kredytem gotówkowym a pożyczką gotówkową są przede wszystkim właśnie cele, koszty oraz własność.

Pożyczkę gotówkową możemy wydać na dowolny cel, natomiast za sume kredytu gotówkowego powinniśmy kupić to, na co się deklarowaliśmy, w innym wypadku bank może domagać się od nas zwrotu gotówki.
Z tej racji, że przy pożyczce kredytowej wymaga się mniej formalności oraz nie posiada takich zabezpieczeń jak kredyt gotówkowy bank ODBIJA sobie na kosztach klienta takich jak oprocentowanie, prowizje, marże.
Przy pożyczce gotówkowej właścicielem pożyczonych pieniędzy stajemy się my, gdy zaciągamy kredyt gotówkowy to bank przekazuje nam pewną kwotę do dyspozycji, lecz prawnie to nie jest nasza własność.