S-Beam – dopracowany i dozbrojony w nowe funkcje Android Beam z czystego Androida 4.0. Umożliwia wysyłanie plików między dwoma urządzeniami za pomocą wbudowanego modułu NFC. Jest to rzeczywiście bardzo wygodne i szybkie rozwiązanie, co udało mi się przetestować. Samsung, aby dodatkowo przyspieszyć wysyłanie plików, umożliwił opcję wysyłania ich poprzez WiFi, zamiast standardowo przez NFC, które jak wszyscy wiemy jest dosyć „ślimaczym” modułem.

Social Tag – jeśli mamy ustawione zdjęcia w kontaktach, to przy robieniu zdjęcia telefon automatycznie rozpozna twarze osób, które się znajdują w obiektywie. Jeśli chcemy, automatycznie oznaczy te osoby na zdjęciu i wyśle je chociażby na Facebooka.

Best Photo – we wbudowanej aplikacji kamery została dodana bardzo ciekawa funkcja, która umożliwia zrobienie pod rząd dokładnie 8 zdjęć, spośród których smartfon automatycznie wybierze jego zdaniem najlepsze i je nam zaproponuje. Musze przyznać, że funkcja ta działa bardzo sprawnie. Podczas kilku prób telefon zawsze wskazywał, to najbardziej ostre, najlepiej doświetlone i ogólnie najlepiej wykonane zdjęcie.