Samsung Galaxy S III zaprezentowany – pierwsze wrażenia

Właśnie zakończyła się prezentacja najnowszego dziecka Samsunga. Jest to oczywiście następca bestsellerowych Galaxy S oraz Galaxy S II. Z każdą generacją telefon ma coraz większy ekran oraz jest znacznie wydajniejszy. Tym razem nie było inaczej, zatem zacznijmy od specyfikacji.

Na pokładzie znajdziemy czterordzeniowy procesor Exynos o taktowaniu 1.4GHz, 1GB pamięci RAM, 4.8 ekran Super AMOLED o rozdzielczości 720p oraz moduł LTE/HSPA+ zależnie od wersji. Całe szczęście bateria jest również pojemniejsza od swoich poprzedniczek, bo ma pojemność 2100mAh. Telefon będzie cieńszy od swojego poprzednika, mając zaledwie 8.6mm grubości. Waga to niecałe 133g. Tylna kamera o rozdzielczości 8MPx pozwala na wykonywanie szybkich zdjęć seryjnych. Do wyboru będą trzy warianty pojemności – 16, 32 oraz 64GB oraz dwa warianty kolorystyczne – Pubble Blue oraz Marble White (niebieski i biały).

Telefon został wyposażony w system Android 4.0 Ice Cream Sandwich z nakładką TouchWiz. Sama nakładka przynosi dużo ciekawych funkcji, jak chociażby inteligentne sterowanie głosem, nazwane przez Samsunga S Voice. Menedżer głosowy działa w 8 językach m.in. angielskim, koreańskim, włoskim czy niemieckim – jak widać brakuje polskiego. Wspominany TouchWiz był inspirowany naturą i właśnie takie akcenty znajdziemy w różnych zakamarkach. Blokada ekranu imituje taflę wody. Ciekawą funkcją jest możliwość zmniejszenia okna podczas oglądania jakiegoś filmu, w tym czasie możemy wykonywać inne zadania na telefonie, jednocześnie posiadając wspomniane okienko umieszczone gdzieś w postaci miniatury na ekranie. Możemy je również dowolnie przemieszczać, tak aby nie przeszkadzało nam m.in w pisaniu wiadomości.

Co do obudowy oraz samego wyglądu urządzenia, jednym może się podobać, innym zaś nie. Ja należę do tych pierwszych. Czy podoba się Wam? Musicie zdecydować sami.

Wracając jeszcze do aparatu, jest on szybki (szykuje się konkurencja dla serii HTC One). Samo uruchomienie trwa zaledwie 990milisekund, a wykonywanie kolejnych zdjęć nie ma opóźnień. Przednia kamera ma 1.9MPx oraz umożliwia nagrywanie wideo w rozdzielczości HD.

Telefon zostanie wprowadzony do sprzedaży już 29 maja.