Subiektywny ranking blogów – wiosna 2013

Postanowiłem po raz pierwszy opublikować ranking blogerów (blogów), którzy moim zdaniem są godni uwagi. W tym rankingu przedstawię 10 blogów w przypadkowej kolejności, które chętnie czytam, i które w ostatnim kwartale, były moim zdaniem najlepsze. Myślę, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, a prawdopodobnie część z Was czyta już blogi, które tutaj zostaną zamieszczone.

Jak już mówiłem nie podaję pozycji od najlepszego do najgorszego czy na odwrót – po prostu podam 10 blogów, które moim zdaniem zasługują na to, by znaleźć się w tym rankingu. Będą to blogi z rożnych dziedzin, choć większość, jak się zapewne domyślasz, będą to blogi dotyczące biznesu lub inwestowania. Mam zamiar publikować co kwartał takie podsumowanie blogosfery (nie piszę, że polskiej, bo będę tutaj podawał różne blogi z całego świata).

Od Google’a napływają niepokojące informacje. Ich czytnik RSS, w którym przeglądam swoje kilkadziesiąt ulubionych blogów, czyli Google Reader ma zostać zamknięty od pierwszego lipca. Już rozglądam się za podobną alternatywą. Nie rozumiem kompletnie posunięcia Google, bo serwis wydawał się być całkiem porządnie dopracowany. Jeżeli znasz alternatywę dla Google Reader’a to napisz o niej w komentarzu.

Dobra, koniec tego narzekania i przydługawych wstępów. Czas przejść do rankingu blogerów (blogów).