Tryb HDR

Tryb normalny

Sama jakość zdjęć jest mocno przeciętna – nie jest źle, ale rewelacji nie ma.
System

Standardowo smartfon działa pod kontrolą Androida 2.3.6. Producent zapowiedział już aktualizację do Lodowej Kanapki, niestety póki co dostępna jest jedynie wersja demo Androida 4.0.

Huawei postanowił ulepszyć standardowego Gingerbreada i dodano między innymi nowy launcher, dialer z obsługą T9, przebudowaną aplikacje SMS, aplikacje do tworzenia kopii zapasowych, menedżer zadań z możliwością “zabijania” aplikacji, klient Facebooka i Twittera oraz dodano klawiaturę TouchPal.
Wydajność

Dzięki procesorowi o taktowaniu 1,4GHz smartfon bardzo dobrze radzi sobie z obsługą systemu Android. Nie uświadczymy ciągłych spowolnień działania interfejsu i stałego klatkowania animacji. Niestety w przypadku gier nie jest już tak dobrze. Układ Adreno 205 nie jest już świeży i jego wydajność nie zawsze jest wystarczająca do wyświetlenia płynnych animacji w nowszych i bardziej wymagających tytułach. Porównując działanie gry Reckless Racing 2 na leciwym już Samsungu Galaxy S z układem PowerVR SGX540, jest ona płynniejsza niż na nowszym Huawei. Rozgrywka w Dead Trigger również wydaje się płynniejsza na starszym Samsungu, mimo to nie powinno być problemów w wygodnej grze na Huawei U8860.